Dárek k objednávce od 1 000 Kč! Doprava ZDARMA od 1 500 Kč!

Ověření věku

Proč potřebujeme ověřit, že Vám je více než 18 let?

 

Over18

 

 

Elektronické cigarety a jejich příslušenství se řadí mezi tabákové výrobky. Prodej osobám mladším 18 let je zakázán.

 

V ČR vyžaduje legislativa, aby byl online prodejce tabákových výrobků, kuřáckých pomůcek a elektronických cigaret "vybaven počítačovým systémem, který elektronicky jednoznačně ověří věk spotřebitele. Prodejce je povinen v okamžiku prodeje ověřit, že kupující spotřebitel není mladší 18 let." Z tohoto důvodu nestačí ověření při doručení zboží - potřebujeme Váš věk ověřit ještě před potvrzením objednávky v systému. Plníme tak povinnost definovanou § 6 zákona č. 65/2017 Sb. o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.

 

Pro ověření věku používáme systém Over18.cz, který poskytuje obchodní společnost Steamfill s.r.o. sídlící v Praze. Nemusíte se vůbec ničeho obávat, proces ověření je rychlý a snadný. Vaše údaje nebudou nikde uloženy ani s nikým sdíleny, slouží jen k potvrzení faktu, že jste starší 18 let.

K ověření slouží mojeID, Bank ID - a nebo můžete použít scan či foto dokladu totožnosti (propracovaný počítačový systém doklad ověřuje jenom co se týká platnosti a věku, následně je doklad v systému smazán).

 


Ověření věku pomocí Bank iD

Bank iD je metoda digitálního ověření totožnosti, Vaše digitální občanka. Ověření věku je stejně jednoduché jako se přihlásit do internetového bankovnictví. Stačí vybrat svou banku a v jejím prostředí se ověřit. Ověření Vaší totožnosti probíhá přes Vaši banku a v prostředí Vaší banky. Pro banky je ochrana bezpečí klientů maximální prioritou a odpovídají za bezpečnost ověření. Bankovní identita, a.s. ani služba Ověř18.cz coby poskytovatel služeb, nikdy nevidí Vaše přihlašovací údaje, ani informace o vašich financích.

Jak probíhá ověření věku pomocí Bank iD?

  • vyberete svou banku
  • na stránce své banky se přihlásíte stejně jako do svého bankovnictví
  • přihlášení potvrdíte v mobilní aplikaci banky či zadáním zaslané SMS
  • odsouhlasíte, že banka předá vybrané osobní údaje poskytovateli služby
  • Vaše totožnost je ověřena. Služba Over18.cz získá od Bank iD datum narození, které vyhodnotí a předá nám informaci jestli jste nebo nejste starší 18 let.

Více informací o Bank iD najedete na oficiálním webu www.bankid.cz.

 

 

Ověření věku pomocí MojeID

Službu MojeID provozuje společnost CZ.NIC, z. s. p. o. a pro ověření věku při nákupu již zákazník musí mít zřízený účet MojeID. Pro provedení ověření se pouze přihlásí ke svému účtu. Služba MojeiD předá Over18.cz pouze datum narození, které je vyhodnoceno a nám je předána informace, jestli je nakupující starší 18 let či nikoli.

Nejvyšším stupněm procesu je ověření totožnosti oproti údajům ve veřejných registrech. Jedná se tak o službu na úrovni online identity uživatele. Osobní údaje uživatelů MojeID jsou chráněny stejně jako registr .CZ domén – na té nejvyšší úrovni. Navíc si můžete při každém přihlášení sami určit, které údaje poskytovateli služby předáte. Svůj účet také můžete volitelně zabezpečit kromě hesla i dalším faktorem, třeba bezpečnostním klíčem.

Více informací o Bank iD najedete na oficiálním webu www.mojeid.cz.

 Ověření věku pomocí dokladu totožnosti

Strojové ověření totožnosti a věku z evropských dokladů. Pro ověření lze využívat občanský nebo řidičský průkaz. Tento doklad nahrajete v podobě scanu nebo ho vyfotíte během ověření v mobilu. Propracovaný počítačový systém doklad ověřuje co se týká platnosti a věku, následně je smazán. Nejsou vyčteny ani použity žádné jiné informace než potřebný datum narození, ihned po strojovém zpracování je doklad automaticky odstraněn a není ukládán na server.

Jak probíhá ověření věku pomocí dokladu totožnosti?

  • stačí Vám smartphone a průkaz totožnosti, který vyfotíte
  • data z fotky se pomocí automatické technologie zpracují
  • eliminují se ev. padělky s bezkonkurenční přesností prostřednictvím křížových kontrol pravosti
  • po tomto ověření dojde k načtení data narození a vyhodnocení věku
  • služba Over18.cz získá ověření, jestli je kupující starší 18 let a tuto informaci předá do našeho systému

 

Ochrana soukromí a GDPR

Velmi si zakládáme na ochraně soukromí a GDPR. Veškerá data a komunikace se službou Over18.cz probíhá na zabezpečeném protokolu a při všech formách ověření získáváme pouze datum narození. Bezpečnost všech uložených dat je naší absolutní prioritou. Jsme odhodláni zajistit, že vaše informace jsou v bezpečí před nepovoleným přístupem a zneužitím. K tomu využíváme nejmodernější technologie a osvědčené postupy v oblasti kybernetické bezpečnosti. Stejně tak data nejsou předávána na žádné servery do zahraničí, nevyužíváme cloudových služeb, ale pouze vlastního fyzického serveru Over18.cz umístěného v zabezpečené serverovně zde v České republice.

Všechny osobní údaje a informace o zákaznících a transakcích, jsou šifrovány a uchovávány na zabezpečených serverech, které jsou pravidelně monitorovány a aktualizovány. Vaše data jsou chráněna týmem odborníků na bezpečnost před hrozbami a jsou dostupná pouze těm, kteří mají k nim oprávnění.